Armağanevler Mah. Neyzen Tevfik Sokak No:10/A

Ümraniye / İSTANBUL

Telefon

0 (216) 330 4488

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 08.30 - 18.00

Analog Kamera Sistemleri

Bir yada daha fazla kamera kullanılarak merkezde toplanarak görüntülerin Bilgisayar DVR kartı üzerine veya Standalone DVR kayıt cihazlarına kaydedildiği sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde hala kullanılmakta olup son yıllarda mevcut altyapı kullanılarak yeni teknolojiler geliştirilmektedir. IP kamera sistemlerinde olduğu gibi merkezdeki görüntülerin internete açıldığında dünyanın her yerinden de izlenebildiği sistemdir. Güvenlik amacıyla kullanılır ve görüntü kapalı bir devre içinde kablolu veya kablosuz olarak nakledilir.Kamera özelliklerine göre uzak mesafelerin izlenmesi ve minimum ışık kaynağı veya infrared ışık kaynakları ile görüntü alınabilmesi mümkündür.

Analog HD ve FULL HD Kamera Sistemi

Analog Güvenlik Sistemleri sektörü 2014 yılı sonu itibarı ile yeni bir teknoloji geliştirmiştir. Adeta IP teknolojisi karşısında atağa geçmiş, Sadece IP sistemlerde elde edilen yüksek çözünürlükte görüntü çözümleri üretmiş, HD CVI, HD SDI vb. teknolojilerini hayata geçirmiş, mevcut analog altyapı projelerindeki kablo altyapısına uygun teknoloji üretmiştir. Üstelik IP teknolojilerinde ki kısa mesafe sorununu ortadan kaldırmıştır. Güvenlik sektöründeki gelinen son HD Teknolojisini sizle paylaşmak istedik. Mevcut analog (Coax)kablo altyapınıza dokunmadan,500-700 metrelere kadar mesafe sorunu yaşamadan, 2 yıl ürün garantisi ile, Üstelik HD ve FULL HD kalitesi ile mevcut analog sistemini HD kalitesine transfer edebilirsiniz. Firmamızdan Yüksek voltaj koruma devresi ile beraberinde projenize uygun teklifinizi sunabiliriz. Bizi aramanız bu teknoloji harikası sistemle tanışmanıza vesile olacaktır.

Avantajları:
Atmacaoğlu Elektronik

HD-Video kalitesinde (1920*1080p) ve (1280*720p) kayıt çözünürlüklerde ve izleme yapılabilir.
Gecikmeksizin (non-latency) bir yerden diğer noktaya iletim sağlamaktadır.
Tek bir koaksiyel kablo üzerinden video, ses ve speed dome kontrolü yapılabilir.
Montaj alt yapısını en asgari düzeye indirerek hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.
Analog sistem fiyatlarına kıyaslama yapıldığında ise HDCVI teknolojisi sayesinde iyi fiyat ve iyi performansla güvenlik sistemlerindeki bildik analog çözümlerden 1,3 ve 2 Megapixel çözümlere geçiş sırasındaki müşteri memnuniyeti ile en başarılı yerini alacaktır.

Active Infrared kameralar

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler. Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki infrared ledler yada harici infrared spotlarla yüzlerce mesafe görüntülenebilir.Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

Thermal Infrared kameralar

(Termal Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler. Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilir. Isı bazlı olduğu için görüntüler silüet – termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

IP Kameralar

IP Kamera görüntülerinin normal network hatları üzerinden taşındığı kamera sistemidir.Her kameraya ayrı bir kablo çekme problemi ve alışageldiğimiz CCTV ve DVR sistemlerdeki 4,9,16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur. Normal network kablosu kullanıldığı için aynı hat üzerinden ses ve tetikleme sinyallerinin taşınması mümkündür. İstenildiğinde sistem wireless (kablosuz) olarak kurulabilir.

DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ

“ DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ ” ismini verdiğimiz ürünler son teknoloji ürünleri olup PC Tabanlı ve STANDALONE DVR (Embeded ) Olmak üzere iki ayrı sistemidir. Siyah Beyaz ve Renkli Kameraların bağlantısını eski sistemlerde oduğu gibi araya swicther ,quad veya Multiplexerkoymaya gerek olmadan kameraları direkt olarak DVR cihazına bağlanması ile gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir

Her iki sistemde de kameraları izleme (Lokal ortamda) yaparken aynı anda kendi içerisindeki HDD ünitesi kapasitesine bağlı olarak aylarca (Aydınlatma, çözünürlülük ve yoğunluğa göre) arşivli olarak kayıt yapan, ve evinizi ve işyerinizi dünyanın her yerinden canlı uzaktan izleme(İnternet,Telefon Hattı,Network) olanağı sunan bir DVR sistemidir.

Sistem uzak noktadan (Dünyanın herhangi bir yerinden) izlenmesi durumunda, görüntülerin kalitesi ve hızı telekom altyapısına ve internet yoğunluguna bağlı olarak değişir.Bu sebeple kameraların kurulu olduğu merkezlerde ve sistemin izleneceği noktada mutlaka ADSL hattı (En az 1024 K) veya Özel Devre(PTT) Hattı olması gerekir.

DIGITAL DVR KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ

DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ ismini verdiğimiz ürünler son teknoloji ürünleri olup PC Tabanlı Kamera Güvenlik Sistemi ve STANDALONE DVR (Embeded) Olmak üzere iki ayrı sistemidir. Siyah Beyaz ve Renkli Kameraların bağlantısını eski sistemlerde oduğu gibi araya Swicther ,Quad veya Multiplexer koymaya gerek olmadan kameraları direkt olarak DVR cihazına bağlanması ile gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir. Her iki sistemde de Güvenlik kameralarını izleme (Lokal ortamda) yaparken aynı anda kendi içerisindeki HDD ünitesi kapasitesine bağlı olarak aylarca (Aydınlatma, çözünürlülük ve yoğunluğa göre) arşivli olarak kayıt yapan, ve evinizi ve işyerinizi dünyanın her yerinden canlı uzaktan izleme(İnternet,Telefon Hattı,Network) olanağı sunan bir DVR ( Digital Video Recorder )sistemidir.

Sistem uzak noktadan (Dünyanın herhangi bir yerinden) izlenmesi durumunda, görüntülerin kalitesi ve hızı telekom altyapısına ve internet yoğunluguna bağlı olarak değişir.Bu sebeple kameraların kurulu olduğu merkezlerde ve sistemin izleneceği noktada mutlaka ADSL hattı (En az 1024 K) veya Özel Devre(PTT )Hattı olması gerekir

KAYIT DEPOLAMA VE YÖNETİM :

Günümüz teknolojisinde gelinen noktada artık kameraların sadece kayıt edilmesi ve görüntülerin izlenmesi yeterli gelmemektedir. Hemen her gün gelişen teknoloji ile kameralardan gelen görüntülerin işlenip bir nevi yapay zekaya dönüştüren video yönetim yazılımları ve aynı şekilde paralel olarak gelişen analiz yazılımları ile en bildik büyük ölçekli projeler olan şehir gözetleme sistemlerindeki çok sayıdaki kameraları daha verimli kullanmak ve güvenli kayıt depolamaları yapmak sistem bileşenlerinin zirvesini oluşturmaktadır.

Sehir gözetleme sistemlerinin yanı sıra Askeri güvenlik uygulamalarında,Hava Alanlarında , Kamu kuruluşlarında,Hastanelerde, Okullarda, İş merkezlerinde, AVM lerde aklınıza gelebilecek her noktada kullanılmaktadır.Kayıt yönetim yazılımlarında gelişmiş harita desteği, hızlı kolay kayıt arama, Digital Zoom, GSM ve PAD cihazları ile uzaktan canlı izleme, PTZ kontrolu yapabilme özellikleri ile de desteklenmekte ve Access sistemleri ile entegre edilmek sureti ile mekanlardaki hareketler takip edilebilmektedir.

MOBİL ARAÇ KAMERA SİSTEMLERİ :

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda araçları uzaktan gözetleme sistemleri geliştirilmiştir. Mobil araçlarda Ses ve görüntü iletimi için GSM modemler veya uydu sistemi kullanılarak Mobil araç üzerindeki Mobil DVR veya IP kamera ile elde edilen verilerini, zaman ve mekân kısıtlaması olmaksızın menzil sorunu olmaksızın izlenebilmektedir.

Mobl DVR veya IP kamera ile entegreli 3G modem ile sayesinde cihaza uzak bağlantı yapılarak canlı görüntüler ve senkronize araç konumunu Google Map üzerinde izlenebilmektedir. Bu konuda son zamanlarda araç takip sistemleri firmalarına verilen maliyetlerden büyük ölçüde tasarruf edilmektedir. Aynı zamanda Aracın önü,içi ve arkasındaki kameraların görüntülerin yanısıra araç hızını,harita üzerindeki güzergahını takip etme kabiliyeti vermektedir.

error: Content is protected !!